Pro učitele ZŠ

Co je to Moje Famílie?

Projekt finančního vzdělávání určený primárně žákům základních škol. Cílem projektu je zvýšení finanční gramotnosti na českých školách.

Hra buduje u žáků povědomí o elementárních finančních pojmech, a to formou, která je žákům blízká - elektronická hra v kombinaci s přednáškou.. Díky této formě výuky lze očekávat aktivnější přístup žáků.

Jak funguje hra Moje Famílie?

Jak se hraje Moje Famílie?

Během hry je žák v roli rodinného manažera. Řídí čtyřčlennou rodinu v jejich domku tak, aby ekonomicky vyšla s platem a zároveň byli všichni zdraví a šťastní. Cílem hry je naspořit během 5 měsíců na dovolenou pro virtuální rodinu. Hra probíhá v 5 kolech. V každém kole musí žák udělat množství rozhodnutí od zaplacení potravin přes nákup oblečení až po rozhodnutí, zda celá rodina půjde přes víkend na brigádu. V průběhu hry se mění výdaje a příjmy a také faktor štěstí jednotlivých členů rodiny.

Jak zapojit mou ZŠ do hry Moje Famílie (nesoutěžní)?

Vyplníte formulář ve spodní části stránky, následně se Vám ozve náš lektor. Projekt je koncipován jako bezplatná a nekomerční spolupráce společnosti OVB Allfinanz, a.s. a především základních škol. Na žáky zapojené do projektu nepůsobí žádná reklama ze strany lektora OVB. Celá aktivita je koncipována jako anonymní, netřeba se tedy obávat jakéhokoliv zneužití osobních údajů žáka.